Hayatına Dokunmama İzin Ver! #Periscope

Son zamanlarda Periscope yayınlarımda kullandığım bu başlık sayesinde “Hayatına dokunmama izin ver! <3” bir çok insanın hayatına dokunuyorum.

Belkide sosyal hayatta asla karşılaşamayacağım meslek ya da karakter gruplarından oluşan insanların hayatlarına dokunuyorum.  Bunun en büyük sebebi özümüz olan “insan” çatısı altında toplanıyor ve günün stresini eğlenceli ve farkındalık dolu bir şekilde üzerimizden atmak istiyor oluşumuz…

Ama bu yazıda hayatına dokunduğum insanlardan değil, benim hayatıma bugün çok güzel dokunan bir insandan bahsedeceğim.

Bir kaç gün önce adresimi isteyen bir izleyicime, adres bilgilerimi ilettim. Henüz ne göndereceğini ve nasıl bir anlam yükleyerek göndereceğini bilmiyordum.

Bugün kargo elime ulaştığında bir saat olduğunu anladım.

Ama yanına konulmuş bir not kağıdı onu normal bir saat yapmaktan kilometrelerce uzaklaştırıyordu!

Notu olduğu gibi buraya yazıyorum.

25.03.2016

Merhaba

Öncelikle kabul ettiğin için teşekkür ederim. Bilmeni istiyorum ki şahsına alınmış bir hediye değil, ama benim için sahibinden sonra özel birine verilmeliydi. Hayatımda öyle bir adam ki her yıl Şubat ayının 10’unda ona özel hediye alırım, ama son 3 yıldır kendisine veremiyorum. Ve sanırım bundan sonra da veremeyeceğim. Ama almaktan da vazgeçmeyeceğim. Durum şu ki 3 yıl oldu babamı kaybedeli. Çok girmek istemiyorum aslında bu konuya. Bu kadarı bilinse yeter. Ona alınmış bir hediye ve anlamı benim için anlatılmaz bir derecede derin ve özel. Neden bilmiyorum, aslına bakarsan bir neden de aramıyorum. Sadece içimden geldi ve sana göndermek istedim. İnanır mısın bilmiyorum içim o kadar rahat ki, seni tanımıyor olmama rağmen. Kullanıp kullanmaman hiç önemli değil, kabul etmen benim için yeterliydi ve beni çok mutlu etti. Her şey gönlünce olsun yüreği güzel insan.

“Ceylan_deniz görünümlü

MELİKE AYDOĞAN”

Melike_Aydogandan_cok_derin_bir_hediye

Sen ne güzel bir şekilde dokundun hayatıma!

Bir kız çocuğunun ilk aşık olduğu adamdır, BABA!

Ona alınmış bir hediyeyi bana göndererek ve her şeyden önemlisi bunu da bu kadar temiz, bu kadar dürüst bir şekilde dillendirerek anlatman içimdeki çocuğa anında ulaşmanı sağladı!

Filmlerde gördüğümüz bir sahnedir aslında bu! Gerçek hayatta da oluyormuş, zaten filmler gerçek hayattan alıntılarla doluymuşu ne güzel anlattın bize.

Heeeeey!

Teşekkür ediyorum! Bir çok zaman onu gururla taşıyacağıma ve hayatımın sonuna kadar ona boynumdaki kolye gibi özenerek bakacağıma söz veriyorum!

Çünkü o bir saat değil…

O sonsuza dek saklanması gereken, senin babanla aranda olan milyarlarca bağdan sadece birinin bende kesişmesi.

Ona iyi bakacağım…

Ve 14 yıl önce bir mektup içinde bana hediye edilen bir küp şekeri sakladığımı düşünürsek, bunu daha uzun yıllar koruyabileceğim rahatlıkla anlaşılacaktır.

Her daim bana bu denli güzel bakabilmeni koruyabilmek dileği ile…

Not: Bu yazı Melike Aydoğan için yazılmıştır.

Uyarı: Yeterli materyaliniz olmadan hayvan gibi tespit kasıp, kirli düşünceleriniz ile bu kutsal paylaşımı kirletmeyiniz!

8 Yorumlar

 1. betwodi

  aslında tek bir şey yazılır no comment

  Genç kızlar yada biz erkekler hepimizin hayran olduğu kişiler vardır bizler bir top peşinde koşan ter içindeki formasını alabilmek yada bir konserde hayranı olduğu şarkıcının bir küpesini yada ona ait olan bir mendili dahi almak için çırpınan kişileriz. belki okurken ne saçmalıyor bu ne futbolcu peşinde ne şarkıcı peşinde koşacak biri değilim diyorsunuz ama gözünüzü kapatın ve arkanıza yaslanıp kendinize tekrar sorun hayran olduğunuz yada sevdiiğiniz sevgilinizin ilk aşkınızın mendilini mi bir sinema biletini mi yada bir küpesini mi saklıyorsunuz ? bir kız çocuğunun ilk aşkı babası derler hep öyle duyarız belkide çocuğum olana kadar bu sözü gerçek anlamda anlayamayacağım ama yakın zamanda babasını kaybetmiş biri olarak şunu çok iyi anlıyorum ki kocaman kalbi olan MELİKE AYDOĞAN tertemiz ve yeryüzünde çok az kalmış tükenmekte olan duygular ile bu değerli hediyeyi sana gönderip o saf duyguları sana yüklemiş o duyguları bizlerden eksik etme karşında olan bizlere o duyguları hep hissettirmen dileği ile…ve en önemlisi o bir babaya alınmış hediye…

  1. betwodi

   bu arada yazım anlatım bozuklukları için özür dilerim promil biraz fzla bu akşam af ola

 2. Fatma Sevda

  Kiz resmen 9 yil once icimde yanmis atesi tekrar külendirdi … ölüyorlar napalim ürememe karari almistim ben…

 3. Harun

  Bu blog yazısı bana çok dokundu,yazdıkların hep dokunuyordu ama bu daha başka bir dokundu be kardeşim,Melike kardeşimizin yaptığı koca yürekli davranış ve anlatım şekli takdim etme şekli bir harika onu da tebrik ediyorum.sen de öyle bir ADAMSIN ki kelimeler yetmez anlatmaya bu değerli hediyeyi hakedecek kadar dokunmuşsun bir kalbe nice kalplere dokunman dileğimle…

 4. Mustafa Başkan

  Insan için bazı şeyler çok önemli gibidir mesela sevgili gibi. Birçoğumuzun da olmuştur zaten. Ona öyle bağlı olduğumuzu zannederiz ki o olmasa yaşayamayacağımızı ve nefes alamayacağımızı düşünürüz. Fakat şunu her zaman geri plana atarız aile… Bu yazıyı okurken sadece, eve girdiğimde babamın evde olmayışı ve oturduğu koltuğun hep boş kalacağını düşündüm. Bunu düşünmek bile gözümden yaş gelmesine yetti… Senin gibi kalbi güzel kardeşimin yaptığını düşündüm acaba ben yaparmıydım diye. Evet yapardım Neden mi? Belki bu Apo olmayabilirdi ama görmekten zevk aldığım ve devamlı görmeyi istediğim birinde neden durmasın o saat. Böyle düşünmektir önemli olan. Neden mi, sorsan dışardaki adama ben babana bi saat aldım, babama veremeden babam vefat etti ve ben o saati başka birine verdim. Sana diyeceği şey, sen salak mısın? Bunu söyleyerek hayata nerden baktığını gösteriyor zaten. Velhasıl kelam yaptığın şey hayattaki bütün engelleri yıkmak bence kardeşim herşey gönlünce olsun. Allâh daima yardımcın olsun..

 5. Melike

  Teşekkür kelimesinin ardına sığacak kadar basit değil hissettiklerim,bir hayli derin. Bu duygunun tarifi var mı inan bilmiyorum. Kaç yaşında olursak olalım bir gün sevdiklerimizi toprağa vericez ve bizde gidicez bunu kaçışı yok. Önemli olan kaybetmeden kıymet bilmektir. Genelleme yapmak istemiyorum ama biz insanlar bazı duyguları ve hisleri anlamamız için birşeyleri kaybetmemiz gerekiyor,anladığımız da ise çok geç oluyor. Bende kaybettikten sonra değer bilenlerdenim. Ve bu acının ne tarifi ne duygusu ne de anlatılış şekli inanın ki yok. Ve sen Apo her gece tanıdığın tanımadığın bir çok insanın hayatına dokunuyorsun. Herkes kendinden bir parça buluyor ve herkese bir değil bir çok şey katıyorsun. Öyle bir yerden dokundun ki hayatıma,hayatım boyunca unutamayacağım. Şuan hissettiklerimi ve seni kelimelerle anlatmamın bir yolu yok,sığdıramam yetmez. Bana böylesine duyguları yaşattığın için,hissettirdiğin ve hissettiğin için çok teşekkür ederim. Yüreğinden gelen o sözleri benimle paylaştığın için teşekkür ederim. Ve siz yorum yapan iyi dileklerde bulunan arkadaşlar ayrı ayrı hepinize teşekkür ederim herşey gönlünüzce olsun,yüreğinize sağlık.

 6. Mehmet kılıç

  Herşey aslında benim açımdan 3 gün önce başladı periscope da gezinirken ‘Hayatına Dokunmama İzin Ver’bu aslında periscope açısından saçma geldi benim hayatıma bu sosyal mecra nasıl dokunabilirdi ki ilk önce sizinde anlayacağınız üzere çok bişey anlamadım… Sonra lunaticim.com ziyaret ettim ve şaşırdım ve takdir ettim Halil’i.. Sonra sessiz sessiz takip ettim yayını komidine gelen gidenler Ve komidine gelindiğinde Halil’den daha çok sevinen lunaticim ailesi şaşırttı beni.. Ve Halil’in lunaticim ailesine açtığı özel yayında bende vardım orda Halil’in anlattıkları daha da şaşırttı beni ve olayların ilginç tarafı Halil’e de anlatılanlara sebepsiz inandım ve güvendim ve son raddede Melike Aydoğan arkadaşımızın tarifi mümkün olmayan yaptığı incelik hem kendisine hemde Halil’e hemde babasına hayranlık uyandırdı kendi nezdimde..öncelikle babasına bu güzel topraklara böyle güzel bi insan kazandırdığı için ancak teşekkür edebilirim. Melike’ye de böyle saf ve temiz duygu ve ruha sahipolduğu için teşekkür edebilirim. Halil’e ise böyle güzel bir ruhu bugünkü yayında çok güzel birşekilde onure ettiği için teşekkür edebilirim. Nacizane bu güzel aileyede beni kabul ederseniz müteşekkir olurum..Ankara’dan Mehmet Kılıç

 7. Mineda

  Su benden once yorum yapanlar varya bosuna oksijen aliyosunuz. Ben size demedimmi ilk yorumlar benim diye. Allah sizi bildigi gibi yapsin byyy

Bir cevap yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: