Login

Signup

Posted By

APTAL İSENİZ SİZİNLE BERABER OLABİLİRİM BAYAN.

Ocak 28, 2013 | 1 Comment

ve Tanrı kadını yarattı…

Kas gücünü verdiği erkekten daha güçlü öğelerle donattı ve erkek bunu hazmedemedi.

İşte her şey böyle başladı.
——————————————————————————–
“İç güdüsel olarak baskın tür olma eğilimi, otoriter olmak için gösterilen çaba ve kullanılan kaba kuvvet, karşı cinse söz geçiremediğinde içinden fırlayan vahşi ayı”…

“Bir erkeğin kendini kanıtlamak ve ipleri kaybetmemek adına içine düştüğü durumları gözlemleyip analiz ediniz.” sorusuna verdiği beş sayfalık yanıtın giriş bölümünün sadece bir kısmıydı bu cümleler. Sonuç bölümünün son noktasını karaladığında sınavın bitmesine henüz 30 dakika olduğunu fark etti. Halbuki üzerine bu kadar çok düşünülecek bir konu değil, neden bu kadar uzun süre verildi ki, sınavdan çıkmam da yasak ise, “Duygularım vs Aklım” sürecine gireceğim gibi görünüyor diye düşündü içinden.

Berna, “Duygularım vs Mantığım” adını eğlenmek için seçmişti yıllar önce ve asla değiştirmek istemedi.

Skorun 0-139 olması yüzünde tebessüme yol açmıştı, “Belki bir gün ilk zaferini almana izin vereceğim ama şimdi değil…” diye kararlı bir ses tonu ile duygularını yine bastırmıştı kendi içinde.

Berna’nın eğitim hayatı ne kadar başarılıysa aşk hayatı da o kadar kötü gidiyordu. Hemen her ilişkisinin 1. ayından sonra erkekler ondan muhakkak uzaklaşıyordu ve her gidişte tezini yine doğrulamış olmanın sevinci ile terk edilmenin buruk acısını beraber tadıyordu.

Sınavın bittiğini belirten ikaz ile irkildi ve koşa koşa üniversiteden çıkıp günün en çok sevdiği eylemini gerçekleştirmeye başladı.

Elindeki video kayıt cihazı ile kadınlara iki soru soruyordu sadece. Sorulardan biri tamamen mantık üzerine kurulmuştu, böylelikle karşısındakinin zekası hakkında bilgi sahibi oluyordu. Diğer sorunun cevabı sayesinde ise, “akıllı mı yoksa aptal mı kadınlara ilgi daha fazla?” tespitini gerçekleştirmiş oluyordu.
Az önce sınavda teslim ettiği beş sayfalık yazısının tüm kadınlar tarafından okunmasını ve “bakın işte, aptalsınız bu yüzden tercih sebebisiniz” diye düşünmelerini sağlamak istiyordu.

Kamerasındaki kayıtlara göz gezdirmek için parktaki bir banka oturdu. Güneşli havanın içini huzurla doldurmasına izin vermesi ile birlikte aklı sınavındaki yazıya kaydı. İlk defa bu kadar derinlemesine bir analiz yapabilmişti ve yıllardır edindiği tecrübeleri ilk defa bu kadar net ifade edebilmişti.

İç güdüsel olarak baskın tür olma eğilimi, otoriter olmak için gösterilen çaba ve kullanılan kaba kuvvet, karşı cinse söz geçiremediğinde içinden fırlayan vahşi ayı; erkeklerin “güç bende”, “patron benim” demelerinin bir başka yolu aslında, onlarda bulunan bu egoyu tatmin etmelerinin tek yolu aptal kadınlarla ya da aptalı oynamak isteyen kadınlarla beraber olmaktır.

Çünkü;

Kadın, fiziksel güç dışında, erkekten üstün bir varlıktır. Entelektüel zekası (IQ) ve duygusal zekası (EQ) yüksek olan kadınlar ilk bakışta erkeklere çok cezbedici gelir. Bunun büyüsüne kapılan erkek daha sonra üstünlük kurma çabası içine girmeye çalıştığında istisnasız yenik düşer ama bunu kabullenemez ve tekrar dener. Erkeğin atladığı nokta ise zeki bir kadının ‘yönetilemez’ olduğudur.

Sözlü olan tüm girişimlerinin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine içindeki ayının dışarı çıkmasına izin verenler, erkekler için ‘güç, kontrol, kendini kanıtlama’ ihtiyacının ne kadar büyük olduğunun en büyük kanıtıdır. İşte bu yüzden içlerindeki vahşiliği bastırmanın tek yoluna geri dönerler; aptal kadınlarla beraber olmak. Çünkü ‘aptal’ diye tabir ettiğimiz kadın tipi genelde sorgulamaz, muhakeme yeteneğinden yoksundur, soru sorsa dahi aldığı cevapları analiz edip süzgeçten geçiremez ya da bunlarla uğraşmak istemez. Bu tip bir kadının önemsediği şeyler genelde, akıl mantık çerçevesinde, önemsiz şeylerdir. Dolayısıyla erkek, yönetememe ihtimali bulunduğu canlılardan uzaklaşır ve kendi borusunun öttüğü bir çöplüğe taşınır.
.
.
.
.
.
.
Akıllı bir kadının elde edemeyeceği hiç bir şey olmadığını tarih bize ısrarla öğretmiştir. Bunu fark eden sadece kadınlar değildi.

Erkekler akıllandı ve ilgiler aptal kızlara kaydı.

Çünkü yönetmek daha kolaydı.
—————————————————————————-
Fakat Berna’nın kaçırdığı bir detay vardı. O da;

Zeki kadınlar ile nasıl başa çıkacağını bilmeyen erkeklerin ilgisinin aptal kadınlara kaymasıydı.

Bu yazı Hasret Gökalp’ın anısına yazılmıştır.

Comment (1)
Cevapla

Yasemin Ocak 14, 2016 at 7:35 pm

Akıllı kadın derinliktir, değerini bilmek için dolu başak olmak gerekir.

Leave a Comment:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: